Zwroty i Reklamacje

Zwroty i Reklamacje

 

 

 

Odstąpienie od umowy sprzedaży (Zwrot):

 Reklamacja (z tytułu Rękojmi):

Formularze do pobrania:

 

 

 

 

Odstąpienie od umowy sprzedaży

 

 

 

 

Informacje dotyczące praw przysługujących konsumentowi

 

Każdy klient, który jest konsumentem i dokonał zakupu w naszym sklepie internetowym, może w terminie 14 dni od chwili otrzymania towaru, odstąpić od zawartej umowy sprzedaży bez podawania przyczyny.

Aby skorzystać z tego prawa, muszą  Państwo poinformować nas o swojej decyzji odstąpienia od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia. Oświadczenie to może zostać złożone przykładowo pisemnie na nasz adres:

tworo.pl Michał Tworo

ul. Kaliska 2B/48

63-460 Nowe Skalmierzyce

lub też mailowo na adres:

sklep@tworo.pl

Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Konsument ma obowiązek zwrócić do nas towar niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy sprzedaży. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie towaru na nasz adres przed upływem tego terminu.

Mamy obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy sprzedaży, zwrócić mu wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszt dostawy towaru do konsumenta. Jeżeli konsument wybrał sposób dostarczenia towaru inny niż najtańszy zwykły sposób dostawy oferowany przez nas, nie jesteśmy zobowiązani do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów (klientowi przysługuje zwrot w wysokości wartości najtańszego sposobu dostawy). Możemy jednak wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania z powrotem towaru lub dostarczenia przez konsumenta dowodu odesłania towaru, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

W wypadku odstąpienia konsument ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu towaru. 

Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące wynikiem korzystania z niego. Ważne, żeby produkt był odesłany w stanie niezmienionym, czyli beż śladów zużycia czy zniszczenia.

Dokonujemy zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.

 

 

 

 

Jak zrobić zwrot

 

Jeżeli Pani/Pan chce odstąpić od zawartej z nami umowy sprzedaży, należy odesłać zwracany towar do nas, na adres:

tworo.pl Michał Tworo

ul. Kaliska 2B/48

63-460 Nowe Skalmierzyce

 

Uwaga:

 • bezpośrednie koszty zwrotu towaru ponosi klient,
 • zwracany towar z oryginalnie przypiętymi metkami nie może posiadać żadnych śladów użytkowania,
 • nie przyjmujemy przesyłek odesłanych do nas w formie „za pobraniem” lub do paczkomatu,
 • prosimy o załączenie do przesyłki wypełnionego i podpisanego oświadczenia o odstąpieniu od umowy (można skorzystać z formularza zwrotu) wraz z dowodem zakupu (np. paragon fiskalny),
 • zwracany przez klienta towar należy starannie poskładać i powinien zostać zapakowany w odpowiedni sposób, zapewniający brak uszkodzeń przesyłki w trakcie transportu.

 

Pieniądze zwracamy na rachunek bankowy maksymalnie w ciągu 14 dni. Zwroty robione są na numer konta bankowego wskazanego w formularzu zwrotu

W przypadku wątpliwości związanych ze zwrotem towaru klient może skontaktować się z nami pod numerem telefonu: 730481236 lub mailowo na adres: sklep@tworo.pl

 

 

 

 

Reklamacje

 

 

 

 

Informacje dotyczące praw przysługujących konsumentowi

 

Sprzedawca jest odpowiedzialny względem klienta, jeżeli sprzedany towar ma wadę fizyczną, która polega na niezgodności rzeczy sprzedanej z umową. W szczególności rzecz sprzedana jest niezgodna z umową, jeżeli:

 • nie ma właściwości, które rzecz tego rodzaju powinna mieć ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia;
 • nie ma właściwości, o których istnieniu sprzedawca zapewnił kupującego, w tym przedstawiając próbkę lub wzór;
 • nie nadaje się do celu, o którym kupujący poinformował sprzedawcę przy zawarciu umowy, a sprzedawca nie zgłosił zastrzeżenia co do takiego jej przeznaczenia;
 • została kupującemu wydana w stanie niezupełnym.

Wszelkie reklamacje związane z towarem lub realizacją umowy sprzedaży, klient może składać w dowolnej formie. Preferujemy formę pisemną na adres:

tworo.pl Michał Tworo

ul. Kaliska 2B/48

63-460 Nowe Skalmierzyce

lub też mailowo na adres:

sklep@tworo.pl

W celu sprawnego rozpatrzenia reklamacji zalecamy umieszczenie w reklamacji następujących danych:

 • imię i nazwisko,
 • adres,
 • adres e-mail,
 • numer telefonu,
 • przedmiot reklamacji oraz numer zamówienia (jeżeli jest to możliwe), wraz ze wskazaniem żądania klienta, wszelkie okoliczności opisujące wadę, datę stwierdzenia wady, oraz o ile to możliwe zdjęcia wady (w przypadku złożenia reklamacji za pośrednictwem maila).

 

W ciągu 14 dni od dnia żądania zawierającego reklamację, ustosunkujemy się do reklamacji.

 

Jeżeli towar ma wadę, klient może:

 • złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy sprzedaży, chyba że uda nam się niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla klienta wymienić towar wadliwy na wolny od wad albo wadę usunąć.

Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli towar był już wymieniony lub naprawiany przez nas albo nie uczyniliśmy zadość obowiązkowi wymiany towaru na wolny od wad lub usunięcia wad. Klient może zamiast zaproponowanego przez nas usunięcia wady żądać wymiany towaru na wolny od wad albo zamiast wymiany towaru żądać usunięcia wady, chyba że doprowadzenie rzeczy do zgodności z umową w sposób wybrany przez klienta jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów w porównaniu ze sposobem proponowanym przez nas.

 • żądać wymiany towaru wadliwego na wolny od wad albo usunięcia wady. Jesteśmy zobowiązani wymienić towar wadliwy na wolny od wad lub usunąć wadę w rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla klienta.

Możemy jednak odmówić zadośćuczynienia żądaniu klienta, jeżeli doprowadzenie do zgodności z umową sprzedaży towaru wadliwego w sposób wybrany przez klienta jest niemożliwe lub w porównaniu z drugim możliwym sposobem doprowadzenia do zgodności z umową sprzedaży wymagałoby nadmiernych kosztów. Koszty naprawy lub wymiany ponosimy my.

 

W wypadku klienta będącego konsumentem koszt dostarczenia pokrywamy my. Odpowiadamy z tytułu rękojmi, jeżeli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od wydania towaru klientowi.

 

 

 

 

Jak złożyć reklamacje

Każdy nasz klient ma prawo do złożenia reklamacji w przypadku otrzymania towaru uszkodzonego, wadliwego bądź niezgodnego z opisem. W przypadku stwierdzenia wady produktu należy się z nami skontaktować droga ­mailową bądź telefonicznie w celu zgłoszenia reklamacji. Po otrzymaniu Pani/Pana zgłoszenia, pracownik skontaktuje się w celu ustalenia dalszego przebiegu procesu reklamacji.

Reklamowany towar wraz z wypełnionym i podpisanym formularzem reklamacji oraz dowodem zakupu należy wysłać na adres:

tworo.pl Michał Tworo

ul. Kaliska 2B/48

63-460 Nowe Skalmierzyce

 

Uwaga:

 • koszty związane z odesłaniem reklamacji zostaną zwrócone po jej rozpatrzeniu,
 • nie przyjmujemy przesyłek odesłanych do nas w formie „za pobraniem” lub do paczkomatu,
 • zwracany przez klienta towar powinien zostać zapakowany w odpowiedni sposób, zapewniający brak uszkodzeń przesyłki w trakcie transportu,
 • towar, którego reklamacja nie zostanie uznana będzie odesłany na koszt klienta.

Sprzedający zobowiązuje się do rozpatrzenia reklamacji w ciągu 14 dni od dnia jej zgłoszenia oraz poinformowania kupującego o wyniku rozpatrzenia reklamacji.

W przypadku wątpliwości związanych z procedurą składania reklamacji klient może skontaktować się z nami pod numerem telefonu: 730481236 lub mailowo na adres: sklep@tworo.pl

 
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 100,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl